Czy wieloletnie budynki posiadać muszą świadectwa energetyczne
Rynek nieruchomości całkiem niedawno spotkała duża rewolucja. Zaczęły bowiem obowiązywać przepisy mówiące o potrzebie zrobienia energetycznych certyfikatów. Główną rolą tych certyfikatów jest ocena tego, jakie zużycie energii jest potrzebne przy konkretnym obiekcie. Przede wszystkim chodzi o ogrzewanie wnętrza, gdyż tu energetyczne zapotrzebowanie będzie największe, ale też i chłodzenie, wentylację czy podgrzewanie użytkowej wody. A takie zapotrzebowanie może się bardzo różnić, chociażby z uwagi na poziom izolacji ścian czy szczelność i jakość zainstalowanych okien.
Obecnie tego typu certyfikat posiadać muszą wszystkie budynki powstałe po roku 2009, bez względu na plany ich właścicieli. W przypadku budynków starszych energetyczne świadectwo potrzebne będzie jedynie wtedy, gdy ktoś będzie je chciał sprzedać czy wynająć. Ale niewykluczone za pewien czas i to się zmieni, bo prawdopodobnie weryfikować będzie trzeba także starsze budynki, nawet mające kilkadziesiąt lat. Sama ocena nie może być wykonana przez osobę z przypadku, a wyłącznie przez kogoś, kto ma uprawnienia do tego. Ale też umiejętności i doświadczenie które mu pozwalają zrobić dokładnie i rzetelnie.
Raczej nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem kogoś, kto wszystkim się zajmie. Jeżeli nikogo znajomego się nie ma, to można na przykład skorzystać z internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło Świadectwo energetyczne mieszkania w bloku, a następnie przeglądnąć zwrócone wyniki.
+Tekst Sponsorowany+